alk_m
drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Март 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
todor-mitrov-logo

АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015

На 06 декември (недела) 2015 година, во хотел „Континентал“во Скопје, ќе се одржи традиционалниот турнир во забрзан шах АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015. . Повеќе

#000000

Резултати од меѓународниот Шаховски Турнир МЕМОРИЈАЛ "ТОДОР МИТРОВ - ТИКАТА" 2015

На меѓународниот шаховски турнир "Шах без граници", Меморијал "Тодор Митров - Тиката" кој се одржа на 08.11.2015 година, во хотел "Александар Палас" во Скопје, нашите учесници постигнаа извонредни успеси. . Повеќе

#000000

European Chess Club Cup

31st European Chess Club Cup 20th European Chess Club Cup for women Skopje,18-24 October 2015 . Повеќе

#000000

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба 31.10.2015, хотел „Континентал“, Скопје Во рамките на прославата на денот на Општина Гази Баба се одржа брзопотезен турнир со темпо на игра од Повеќе

#000000
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/305628shah.png
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/487110zx3.jpg
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/241518eccc1.jpg
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/911438GaziBaba.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Карпош Опен 2016 PDF Печати
Петок, 26 Февруари 2016 01:01
gambitКарпош Опен 2016

 

Престижниот Карпош Опен , шести по ред , ќе се одржи од 01-07 април 2016 година, во хотел Александар Палас во Скопје.
.
Повеќе...
 
АЛКАЛОИД Блиц Опен 2016 PDF Печати
Петок, 26 Февруари 2016 00:59
AlkaloidLogoОтворениот турнир во брзопотезен шах АЛКАЛОИД 2016 ќе се одржи на 20 март (недела) 2016 година, во хотел „Континентал“ во Скопје.
.
Повеќе...
 
Панчевски повторно победи PDF Печати
Петок, 26 Февруари 2016 00:54
gambitПанчевски повторно победи

 

Најуспешниот македонски шахист во последните неколку години, интернационалниот мајстор Филип Панчевски, победи на Божиќниот викенд турнир КАРПОШ 2016. По неочекуваниот пораз во второто коло,  ги доби сите преостанати партии и со импозантни 8 поени од 9 можни, го освои победничкиот пехар.
.
Повеќе...
 
Календар на ШФМ за 2016 година PDF Печати
Петок, 26 Февруари 2016 00:30
shfm
Објавен е по неодамнешните измени во Календарот на ФИДЕ за Олимпијадата во Баку, Азербејџан и Светските првенства за млади (до 14,16 и 18 години) во Ханти Мансијск, Русија.
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Лист 5 од 122