alk_m
drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Март 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
todor-mitrov-logo

АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015

На 06 декември (недела) 2015 година, во хотел „Континентал“во Скопје, ќе се одржи традиционалниот турнир во забрзан шах АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015. . Повеќе

#000000

Резултати од меѓународниот Шаховски Турнир МЕМОРИЈАЛ "ТОДОР МИТРОВ - ТИКАТА" 2015

На меѓународниот шаховски турнир "Шах без граници", Меморијал "Тодор Митров - Тиката" кој се одржа на 08.11.2015 година, во хотел "Александар Палас" во Скопје, нашите учесници постигнаа извонредни успеси. . Повеќе

#000000

European Chess Club Cup

31st European Chess Club Cup 20th European Chess Club Cup for women Skopje,18-24 October 2015 . Повеќе

#000000

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба 31.10.2015, хотел „Континентал“, Скопје Во рамките на прославата на денот на Општина Гази Баба се одржа брзопотезен турнир со темпо на игра од Повеќе

#000000
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/305628shah.png
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/487110zx3.jpg
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/241518eccc1.jpg
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/911438GaziBaba.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
БОЖИЌЕН Викенд турнир КАРПОШ 2016 PDF Печати
Четврток, 31 Декември 2015 14:14
gambitБОЖИЌЕН Викенд турнир КАРПОШ 2016

 

Традиционалниот Божиќен викенд турнир Карпош 2016 ќе се одржи на 16 јануари 2016 година, во просториите на
ресторан „Гранит“, улица „Миле Поп Јорданов“ бр.44 населба Капиштец.
.
Повеќе...
 
Велемајсторот Влатко Богдановски победи на Отвореното првенство на Скопје 2015 (рапид) PDF Печати
Вторник, 15 Декември 2015 22:20

opПовеќекратниот првак на Македонија, велемајсторот Влатко Богдановски е победник на Отвореното првенство на Скопје 2015 што се одржа на 13.12.2015, во хотел “Континентал“ во Скопје, во организација на Шаховскиот сојуз на Град Скопје.

.
Повеќе...
 
Панчевски победи на АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015 PDF Печати
Вторник, 08 Декември 2015 13:14
AlkaloidLogoНа АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015 што се одржа на 06 декември (недела) 2015 година, во хотел „Континентал“ во Скопје, победи во моментов најдобриот македонски шахист Филип Панчевски со 8 поени. Учествуваа 147 шахисти од Македонија, Србија, Бугарија, Косово и Полска. Се играа 09 кола по Швајцарски систем со темпо на игра 15 минути по играч со додаток од 05 секунди за секој одигран потег.
.
Повеќе...
 
Отворено првенство на Скопје 2015 (рапид) PDF Печати
Четврток, 03 Декември 2015 20:46
opОтвореното првенство на Скопје 2015 ќе се одржи на 13.12.2015
(Недела), со почеток во 10:00 часот, во хотел “Континентал“ во
Скопје, во организација на Шаховскиот сојуз на Град Скопје.
.
Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Лист 6 од 122