alk_m
drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Март 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
todor-mitrov-logo

АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015

На 06 декември (недела) 2015 година, во хотел „Континентал“во Скопје, ќе се одржи традиционалниот турнир во забрзан шах АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015. . Повеќе

#000000

Резултати од меѓународниот Шаховски Турнир МЕМОРИЈАЛ "ТОДОР МИТРОВ - ТИКАТА" 2015

На меѓународниот шаховски турнир "Шах без граници", Меморијал "Тодор Митров - Тиката" кој се одржа на 08.11.2015 година, во хотел "Александар Палас" во Скопје, нашите учесници постигнаа извонредни успеси. . Повеќе

#000000

European Chess Club Cup

31st European Chess Club Cup 20th European Chess Club Cup for women Skopje,18-24 October 2015 . Повеќе

#000000

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба 31.10.2015, хотел „Континентал“, Скопје Во рамките на прославата на денот на Општина Гази Баба се одржа брзопотезен турнир со темпо на игра од Повеќе

#000000
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/305628shah.png
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/487110zx3.jpg
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/241518eccc1.jpg
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/911438GaziBaba.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
ПРВЕНСТВА НА МАКЕДОНИЈА ЗА МЛАДИ 2015 PDF Печати
Среда, 24 Јуни 2015 13:21

Поединечните првенства за момчиња и девојчиња, се одржаа во Струга, од 17 до 22 Јуни. Конечните табели следуваат

.

Повеќе...
 
Меморијал „Тодор Митров - Тиката " PDF Печати
Понеделник, 15 Јуни 2015 12:48

Меморијал Тодор Митров – Тиката

 

 

 

 

1.

Шаховскиот турнир, Меморијал „Тодор Митров - Тиката " , ќе се одржи на 08.11.(недела) 2015 година, со почеток во 10:00 часот, во хотел "Александар Палас" во Скопје, во техничка организација на Шаховски сојуз на Град Скопје. .

Повеќе...
 
XXIV Екипен Шампионат на Македонија за 2015 година PDF Печати
Вторник, 02 Јуни 2015 09:13
  1. Шаховската федерација на Македонија, од 20 - 26 јули 2015 година, во хотел „Дрим"во Струга, го организира XXIV Екипен Шампионат на Македонија во шах.
  2. На Екипното првенство на Македонија право на настап имаат: Алкалоид (Скопје), Гамбит Асеко-Сее (Скопје), Стево Патако (Битола) , Карпош (Скопје), Прилеп, ГШК Куманово (Куманово), Гостивар и 4-ти Ноември (Битола). .
Повеќе...
 
Завршија Квалификациите за Екипно Првенство на Македонија за 2015 PDF Печати
Вторник, 26 Мај 2015 12:04

Убедлива победа на Гостивар во последниот решавачки меч.Заедно со екипата на 4-ти Ноември обезбеди учество на Екипното првенство на Македонија за 2015 година. .

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Лист 9 од 122