alk_m
drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Март 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
todor-mitrov-logo

АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015

На 06 декември (недела) 2015 година, во хотел „Континентал“во Скопје, ќе се одржи традиционалниот турнир во забрзан шах АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015. . Повеќе

#000000

Резултати од меѓународниот Шаховски Турнир МЕМОРИЈАЛ "ТОДОР МИТРОВ - ТИКАТА" 2015

На меѓународниот шаховски турнир "Шах без граници", Меморијал "Тодор Митров - Тиката" кој се одржа на 08.11.2015 година, во хотел "Александар Палас" во Скопје, нашите учесници постигнаа извонредни успеси. . Повеќе

#000000

European Chess Club Cup

31st European Chess Club Cup 20th European Chess Club Cup for women Skopje,18-24 October 2015 . Повеќе

#000000

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба 31.10.2015, хотел „Континентал“, Скопје Во рамките на прославата на денот на Општина Гази Баба се одржа брзопотезен турнир со темпо на игра од Повеќе

#000000
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/305628shah.png
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/487110zx3.jpg
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/241518eccc1.jpg
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/911438GaziBaba.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Брзопотезни турнири во организација на ШК „Карпош“ - Стојановски максимално PDF Печати
Недела, 05 Април 2009 18:49

Во новите простории на шаховскиот клуб Карпош, на 03.04 2009 (петок) се одржа брзопотезен турнир на кој зедоа учество 11 шахисти. Првото место повторно му припадна на ИМ Дејан Стојановски со максимални 10 поени од исто толку одиграни партии. .

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 121 122 Следно > Крај >>

Лист 122 од 122