alk_m
drim1
novamakedonija
khantry design
FIDE - Светска Шаховска Федерација, банер
ecu-baner
Март 2018
По Вт Ср Че Пе Са Не
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
todor-mitrov-logo

АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015

На 06 декември (недела) 2015 година, во хотел „Континентал“во Скопје, ќе се одржи традиционалниот турнир во забрзан шах АЛКАЛОИД Рапид Опен 2015. . Повеќе

#000000

Резултати од меѓународниот Шаховски Турнир МЕМОРИЈАЛ "ТОДОР МИТРОВ - ТИКАТА" 2015

На меѓународниот шаховски турнир "Шах без граници", Меморијал "Тодор Митров - Тиката" кој се одржа на 08.11.2015 година, во хотел "Александар Палас" во Скопје, нашите учесници постигнаа извонредни успеси. . Повеќе

#000000

European Chess Club Cup

31st European Chess Club Cup 20th European Chess Club Cup for women Skopje,18-24 October 2015 . Повеќе

#000000

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба

Брзопотезен турнир на Општина Гази Баба 31.10.2015, хотел „Континентал“, Скопје Во рамките на прославата на денот на Општина Гази Баба се одржа брзопотезен турнир со темпо на игра од Повеќе

#000000
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/305628shah.png
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/487110zx3.jpg
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/241518eccc1.jpg
http://www.chess.com.mk/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/911438GaziBaba.jpg
thumbnailthumbnailthumbnailthumbnail
Информации од ШФМ PDF Печати
Понеделник, 23 Мај 2016 00:30
shfm
Информации за Отворено првенство на Македонија во Струга и Екипно првенство во Охрид како и за новиот селектор на женската репрезентација може да погледнете во Расписот.
 
Информации од Шаховската федерација на Македонија PDF Печати
Понеделник, 23 Мај 2016 00:30
shfm

Информации за Шаховска олимпијада во Баку, Азербејџан и Европско поединечно првенство во Ѓаковица, Косово.

Повеќе...
 
ПРВЕНСТВА НА МАКЕДОНИЈА за млади за 2016 година PDF Печати
Понеделник, 23 Мај 2016 00:30
shfm
Првенствата на Македонија за млади ќе се одржат во Струга, од 16-21 јуни 2016 година, во
хотел „Дрим“, во организација на Шаховската федерација на Македонија и Шаховскиот сојуз
на Град Скопје, како технички организатор.

Повеќе во Расписот.

 
Младински рејтинг турнир „Квалитет 2016“ PDF Печати
Недела, 15 Мај 2016 00:30
gambitlogo

Во квалификациите за Екипното првенство на Македонија за 2016 година имаат право да настапат  регистрирани екипи во ШФМ за 2016 година, кои ќе го пријават своето учество најдоцна до 28 април (четврток) 2016 година.Приватното основно училиште „Јахја Кемал јуниор“  и  Шаховскиот клуб„Гамбит Ассеко – СЕЕ“ организираат Младински шаховски рејтинг турнир „Квалитет 2016“.

Турнирот може да се погледне на http://chess-results.com/tnr221935.aspx?lan=1.


Повеќе во Расписот.


 
<< Почеток < Пред 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Лист 3 од 122